مطالب پزشکی  / .  مزایای خدمات پرستاری در منزل/بیمارستان ابن سینا
بیمارستان ابن سینا 16.jpg22 16

مزایای مراقبت های پرستاری در خانه بی حد و حصر است.زمان بهبودی سریع تر شده وسطح درد کاهش می‌یابد،برعلاوه مهم ترین مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل احساس امنیت و آرامش خاطر بیمار می باشد و همچنین خانواده ها به طور مستقیم بر وضعیت بهبودی بیمار نظارت دارند.

پرستار در منزل از چه بیمارانی مراقبت می کند؟

بیمارستان ابن سینا با داشتن کادر مجرب و متبحر،خدمات مراقبتی را با کیفیت، دقت و سرعت بالا در راستای بهبودی و سلامتی بیماران ارائه می دهد. اگر شما هم به یک پرستار بیمار در منزل نیاز دارید می توانید با خیالی آسوده بیمار خود را به پرستاران این مرکزبسپارید.

برخی از خدمات مراقبتی از طرف پرستاران این مرکز برای بیماران عبارتند از:

پرستاری و مراقبت از بیماران CP

پرستاری و مراقبت از بیماران ICU

پرستاری و مراقبت از بیماران CCU

پرستاری و مراقبت از بیماران CVA

پرستاری و مراقبت از بیماران قلبی

پرستاری و مراقبت از بیماران سرطانی

پرستاری و مراقبت از بیماران در بستر

پرستاری و مراقبت از بیماران MS و ALS

پرستاری و مراقبت از بیماران جراحی شده

پرستاری و مراقبت از بیماران اعصاب و روان

پرستاری و مراقبت از بیماران پارکینسون ،آلزایمر

و ….

پرستار بیمار در منزل چه خدماتی به بیمار ارائه می دهد؟

پرستار بیمار در منزل بر حسب شرایط بیمار و توصیه های پزشک، خدمات تخصصی و نظارتی را به بیمار ارائه می دهد.از جمله خدمات ارائه شده توسط پرستار بیمار در منزل عبارتند از:

خدمات درمانی و مراقبتی:

زمانی که بیمار بعد از مدت طولانی به خانه برمیگردد به برخی از مراقبت های پزشکی نیاز دارد.برخی از مراقبت های پزشکی در خانه که توسط پرستاران انجام می شود عبارتند از:درمان وریدی،مراقبت از زخم،بررسی انواع زخم و عفونت زخم توسط کارشناس مجرب،آموزش و مدیریت فرایند بیماری،آموزش نحوه استفاده از داروها،ارزیابی قلبی ریوی.

بیمارستان ابن سینا 14.jpg22 14

بسیاری از افراد به علت ناتوانی حرکتی و بیماری‌های مختلف، با هدف بهبودی در منزل بستری می‌شوند. در چنین شرایطی نیاز است تا کلیه‌ی خدمات درمانی برای بیماران در منزل انجام شود. حضور یک پرستار در منزل که آشنایی کامل با فرآیندهای درمانی دارد، روند بهبود بیماری را سریعتر پیش خواهد برد و قادر است در صورت نیاز، مقدمات انجام خدمات پزشک در منزل و سرم در منزل را از طریق مجموعه خدمات درمانی مربوطه پیگیری نماید.در ادامه به معرفی خدمات تخصصی پرستار در منزل می‌پردازیم و با نحوه‌ی انجام آن‌ها آشنا می‌شوید.

تزریقات در منزل:

انجام خدمات تزریقات در منزل دارای انواع مختلفی می‌باشد و شامل تزریق آمپول و تزریق سرم در منزل است. پرستار در منزل آشنایی کامل با تمامی خدمات پرستار در منزل را دارد و به بهترین شکل ممکن تمامی نیازهای بیمار را رفع خواهد کرد.

بیمارستان ابن سینا 4.jpg22 4

پانسمان در منزل:

برای انجام هرچه بهتر این خدمت، نیاز است تا پرستار در منزل با انواع زخم، پانسمان و نحوه انجام پانسمان در منزل آشنایی کامل داشته باشد. لازم به ذکر است که افرادی به دلیل ساده به نظر رسیدن فرآیند بستن یا تعویض پانسمان، خود اقدام به انجام این عمل می‌کنند. عدم آشنایی با روش‌ها و نوع بستن پانسمان می‌تواند صدمات زیادی را به بیمار وارد کند. در نتیجه بهترین راه ممکن برای انجام پانسمان در خانه، بهره‌گیری از مهارت‌ها و تخصص پرستار در منزل می‌باشد.

بیمارستان ابن سینا 1

لوله بینی معده یا NGT در منزل:

گاواژ به معنای وارد کردن مواد غذایی با استفاده از یک لوله‌ی باریک است. این لوله‌ی باریک همان سوندی است که مواد غذایی را مستقیم به معده می‌رساند. NGT در منزل خدمتی است برای بیمارانی که نمی‌توانند از راه دهان تغذیه کنند. تعویض NGT در منزل نیز جزو خدمات پرستار در منزل است که با تخصص بالا و توسط پرستار در منزل انجام می‌شود. از این رو، انجام NGT در منزل، می‌تواند بسیار راحت‌تر و ایمن‌تر از اقدام حضوری و رفتن به درمانگاه یا بیمارستان باشد.

بیمارستان ابن سینا 2

لاواژ معده در منزل:

لاواژ معده (شست‌وشوی معده) به معنی تخلیه‌ی محتویات موجود در معده است. لاواژ معده در منزل در صورت بروز مسمومیت‌های شدید دارویی، الکلی و سمی انجام می‌گیرد. لاواژ معده در منزل جزو خدمات پرستار در منزل است که توسط متخصصین این امر ارائه می‌شود. لاواژ معده در منزل علاوه بر انجام در مواقع مسمومیت، در ازریابی منشا استفراغ خونی و کاهش دمای بیماران گرمازده نیز استفاده می‌شود. با انجام لاواژ معده در منزل علاوه بر حذف  دردسرهای رفت و آمد تا مراکز درمانی، از انجام هزینه‌های اضافی نیز خودداری فرمایید.

بیمارستان ابن سینا.jpg22

تعویض کیسه استوما در منزل:

استوما در اصطلاح به معنای دهانه است. استوما در واقع قسمتی از روده است که از شکم بیرون زده است و به لبه‌ی شکم بخیه شده است و مواد دفعی از آنجا خارج می‌شوند. تعویض کیسه‌استوما در منزل که مواد دفعی از آن خارج می‌شوند یکی از خدمات پرستار در منزل است. این عمل با ظرافت خاصی صورت می‌گیرد تا بیمار کمترین درگیری را با آن داشته باشد. علاوه بر این، عملیات تعویض کیسه استوما در منزل می‌بایست توسط تجهیزات و در محیط کاملا استریل انجام شود. لذا پرستار در منزل با مهارت بالا و تخصص کامل توان انجام این کار را دارد

بیمارستان ابن سینا 5.jpg22 5

خدمات دارویی:

دارو و تجهیزات پزشکی را می توان در منزل تحویل داد. در صورت نیاز بیمار، می توان در مورد نحوه مصرف داروها یا استفاده از تجهیزات، از جمله درمان داخل وریدی، آموزش داد.

بیمارستان ابن سینا 25

پرستار ICU در منزل:

بیمارانی که به پیشرفته‌ترین حالت از یک بیماری می‌رسند، برای ادامه‌ی حیات خود ملزم به استفاده از تجهیزات پیشرفته ICU هستند. لذا می‌توان با امنیت کامل و حفظ شرایط پایدار بیمار، او را به منزل منتقل کرد و از دستگاه‌های ویژه‌ی ICU در منزل استفاده نمود. پرستار ICU در منزل می‌تواند کارهای حساس و پیچیده‌ی بررسی علائم حیاتی بیمار را بر عهده گیرد و در صورت به وجود آمدن شرایط خاص، با مشورت پزشک، از داروهای لازم استفاده کند. در واقع پرستار ICU در منزل علاوه بر خدمات مربوط به بخش ICU، می‌تواند سایر خدمات پرستار در منزل را نیز ارائه دهد.سالمندان با داشتن عزیزان خود در اطراف خود و فرصت بهبودی در خانه، تفاوت های قابل توجهی در بهبودی در خانه نسبت به بهبودی بیمارستان نشان می دهند.

بیمارستان ابن سینا 6.jpg22 6

راه اندازی ICU در خانه عمدتاً شامل موارد زیر است:

پرستار مراقبت های ویژه:

مهم ترین عضو تیم ICU در خانه، پرستار مراقبت های ویژه است که نیازهای پزشکی روزانه بیمار مانند دادن دارو، مشاوره با پزشک، تزریق، بررسی پیشرفت روزانه و دست زدن به تمام تجهیزات پزشکی را بر عهده خواهد داشت. یک پرستار مجرب مراقبت های ویژه تفاوت عمده ای در بهبودی بیمار ایجاد می کند.

درمان زخم بستر:

زخم بستر، در صورت عدم توجه، می تواند منجر به عفونت شدید برای بیمار شود و روند بهبودی را مختل کند. بنابراین، مدیریت مناسب زخم بستر شامل تعویض پانسمان ۲ تا ۳ بار در روز و استفاده صحیح از تشک آلفا است.

بیمارستان ابن سینا 25 1

یکی از بزرگترین مزیت های آی سی یو ،بهبودی عالی بیماران میباشد از جمله مزایای دیگر شامل:

می تواند از تمام عفونت های بیمارستانی جلوگیری کند.

بیمار بسیار خوشحال تر است و در خانه احساس راحتی می کند.

مراقبت شخصی دریافت می کند و ارتباط بین بیمار و پرستار یا پزشک بسیار بهتر است.

افرادی که دارای بسیاری از بیماری‌های مربوط به بیماری‌های تنفسی، قلبی عروقی، عصبی و سایر بیماری‌های مزمن هستند، می‌توانند با توصیه پزشک از ICU در منزل استفاده کنند.

بیمارستان ابن سینا 7.jpg22 7

تعویض سوند ادراری در منزل:

زمانی که به علت بیماری‌های مختلفی مانند بزرگی پروستات، عفونت ادراری و مشکلات عصبی انسداد آناتومیکی یا فیزیولوژیکی مسیر خروج ادرار صورت می‌گیرد، از سوند ادراری استفاده می‌شود که وظیفه خارج کردن ادرار از مثانه را دارد. احتباس بیش از حد ادرار مضرات غیرقابل جبرانی برای کلیه‌ها خواهد داشت. تعویض سوند ادراری در منزل یکی از خدمات پرستار در منزل است که توسط پرستار در منزل ارائه می‌شود. تعویض سوند ادراری در منزل به مهارت و تجربه بالا نیاز دارد که پرستار متخصص و آموزش‌دیده قادر به انجام این خدمت می‌باشد.

بیمارستان ابن سینا 12.jpg22 12

نمونه گیری در منزل:

ما طیف گسترده ای از خدمات تشخیصی آزمایشگاهی را بدون نیاز به ترک خانه های خود با تمرکز بر ارائه گزارش های قابل اعتماد و به موقع ارائه می دهیم.پرستار در منزل نکات کلیدی و تخصصی نمونه‌گیری و آزمایش در منزل را آموزش دیده و به بهترین شکل ممکن نمونه‌گیری را انجام می‌دهد.

بیمارستان ابن سینا 5

تیم مراقبت و خدمات درمانی در منزل بیمارستان ابن سینا متشکل از پرستاران، فیزیوتراپیست ها، کاردرمانگران، گفتاردرمانگران و پرستار پرایوت در منزل است که همگی تحت نظر پزشک هستند. هر یک از اعضای تیم به طور کامل بررسی و آموزش دیده اند. بیماران می توانند بدون مراجعه به مطب پزشک،یا بیمارستان برای درمان این خدمات را در منزل دریافت نمایند.

فزیوتراپی در منزل:

فیزیوتراپی یک درمان یکپارچه برای بازیابی، حفظ و به حداکثر رساندن تحرک، قدرت بدنی و رفاه بیمار است.در برخی از مواقع فقط یک فیزیوتراپیست آموزش دیده می تواند برخی از درمان ها را انجام دهد.مراقبت های که توسط یک فزیوتراپیست انجام میشود عبارتند از:

افزایش قدرت بدنی و تحرک بیماربهبود استقامت بدن

توانبخشی عضلات بعد از جراحی

آموزش راه رفتن

بیمارستان ابن سینا 9.jpg22 9

افراد معمولاً زمانی که در حال بهبودی پس از یک جراحت یا جراحی بزرگ هستند، نیاز به فیزیوتراپی دارند و جلسات درمانی را برای تسکین دردی که تحرک و قدرت آنها را محدود می کند، پشت سر می گذارند. مشکلات وضعیت بدن مانند:کمردرد،گرفتگی گردن.سفتی شانه.تون عضلانی ضعیف،عدم تعادل در عضلات.

گفتار درمانی در منزل:

هدف گفتاردرمانی کمک به افراد برای به حداکثر رساندن توانایی خود در صحبت کردن، گوش دادن، خواندن، نوشتن و بلعیدن است.برخی از اهداف عبارتند از:

خدمات بیان، صدا و طنین برای بهبود گفتار

تمریناتی برای تقویت عضلات گفتار و جلوگیری از زوال

ارزیابی و درمان اختلالات شناختی، زبانی، ارتباطی و بلع

خدمات زبانی مانند نوشتن، واژه یابی، خواندن و درک مطلب

حافظه، استدلال، برنامه ریزی، توجه، سازماندهی و وظایف حل مسئله

برنامه مراقبت برای رسیدگی به مشکلات بلع و ارتباط و بهبود ایمنی است

وسایل کمک بینایی و شنوایی و سایر ابزارها برای بیماران مبتلا به اختلالات شناختی

برنامه ریزی رژیم غذایی، تکنیک های تغذیه و هیدراتاسیون، و تغییر موقعیت برای کمک به مشکلات بلع

آموزش برای بیماران و مراقبان که ممکن است شامل تمرینات حرکتی و تنفسی دهان، راهبردهای بلع ایمن و راهبردهای جبرانی باشد.

بیمارستان ابن سینا 11.jpg22 11

اهمیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل چیست؟

مهم ترین مزیت استفاده از خدمات پرستاری در منزل احساس امنیت و آرامش خاطر بیمار می باشد. و همچنین خانواده ها به طور مستقیم بر وضعیت بهبودی بیمار نظارت دارند.مزیت دیگر استفاده از این خدمات محیط بیمارستان آلوده می باشد و در صورت بستری شدن در بیمارستان امکان ابتلا به عفونت های بیمارستانی زیاد است این درحالی است که،پرستاری در منزل این مشکلات را نخواهد داشت.

از جمله نکات مهمی که در زمان استخدام پرستار برای بیمار باید به آن ها توجه کرد عبارتند از:

قابل اعتماد بودن پرستار

تجربه کاری پرستار در موارد مشابه

الویت دادن نیازهای بیمار در هر شرایطی

منعطف بودن پرستار و آمادگی برای شرایط اضطراری

مراقبت پرستاری ماهر نیمه وقت، که می تواند شامل مراقبت از زخم، مراقبت از کاتتر، نظارت بر علائم حیاتی، یا درمان داخل وریدی (مانند آنتی بیوتیک ها) باشد.

بیمارستان ابن سینا 15.jpg22 15

هزینه پرستار در منزل

تعیین قیمت خدمات پرستار در منزل به موارد زیادی وابسته است. بخشی از این موارد مربوط به شرایط و وضعیت بیمار می‌باشد و بخشی دیگر نیز به تعداد خدمات و نحوه‌ی ارائه‌ی آن‌ها توسط پرستار در خانه وابسته است. ساعاتی که پرستار به ارائه‌ی خدمات به بیمار سپری می‌کند نیز می‌تواند عامل دیگری باشد که بر قیمت پرستار در منزل تاثیرگذار است. زمان مورد نیاز برای انجام کامل خدمات پرستاری به وضعیت بیمار مربوط می‌شود. در حالت کلی خدمات پرستار در منزل به دو طریق زمانی ساعتی و شبانه‌روزی تقسیم بندی می‌شوند. بدون تردید استفاده از خدمات شبانه‌روزی مستلزم هزینه‌ی بیشتری خواهد بود.

خدمات درمانی و پرستاری در منزل،بیمارستان ابن سینا

بیمارستان ابن سینا.درمان در منزل

دسترسی شبانه روزی به خدمات درمانی، پزشکی و پرستاری بی شک یکی از نیازهای مبرم هر خانواده است. عدم دسترسی به مطب پزشکان در هر ساعات شبانه روز ، معضلات ترافیک شهری و یا عدم امکان جابجایی بیماران سالمند، نیاز به استفاده از خدمات شبانه روزی پزشکی  را دارا می باشد.بیمارستان ابن سینا امروز با وجود پزشکان حاذق،پرستاران زبده و کارکنان دلسوز،شرایطی را فراهم نموده تا بهترین، سریع‌ترین، مطمئن‌ترین خدمات گروه پزشکی و پرستاری را ارائه کند.

برای اخذ خدمت کافیست با شماره های ۰۹۳۹۷۷۸۳۳۶۲ و ۴۷۹۰۰ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *