مرکز ژنتیک درمانگاه ابن سینا با استعانت از خداوند متعال و به یاری همکاران متخصص از گروه های مختلف آزمایشگاهی و با مسئولیت فنی جناب آقای دکتر غلامرضا بهرامی منجمی، متخصص ژنتیک پزشکی، و برخورداری از تکنولوژی و دانش روز آماده ارائه خدمات ژنتیک مشتمل بر مشاوره ژنتیک و تشخیص آزمایشگاهی اختلالات ژنتیک (مولکولی و سیتوژنتیک) به هموطنان عزیز می باشد.

شایان ذکر است که  به دلیل متمرکز بودن تمامی امکانات و پیش نیازهای لازم جهت ارائه خدمات ژنتیک به طور همزمان در مجموعه ابن سینا از قبیل سونوگرافی و نمونه برداری از جنین (آمنیوسنتز) و یا انجام غربالگری های سه ماهه اول و دوم بارداری و همچنین غربالگری های متابولیک نوزادان و غیره، از اتلاف وقت و احیانا اختلالات فنی از قبیل جابجایی نمونه و یا مشکل در انتقال نمونه بخصوص در موارد اورژانس جلوگیری خواهد گردید.

پاره ای از این موارد اورژانس عبارتند از مادران باردار که در هفته های بالای بارداری به سر می برند و به دلیل نتایج غربالگری مثبت و یا سابقه یک اختلال ژنتیکی به مرکز ژنتیک درمانگاه ابن سینا مراجعه نموده اند و متقاضی انجام آزمایشات تشخیص پیش از تولد بصورت سریع می باشند و یا مواردی که بیمار مبتلا به سرطان تحت درمان است و سریعا پیگیر وضعیت پاسخ به درمان خود می باشد.

لذا مرکز ژنتیک ابن سینا در این زمینه خط مشی خود را به شرح ذیل اعلام می دارد:

دقت و سرعت در تشخیص

جلب رضایت مراجعین و پزشکان محترم بواسطه دقت و سرعت در تشخیص. به عنوان نمونه آزمایشگاه ژنتیک درمانگاه ابن سینا تقریبا جزء اندک مراکز ژنتیک در کشور است که قادر به ارائه نتیجه تست تشخیص پیش از تولد (امنیوسنتز) با متد qf-PCR طی ۲۴ ساعت می باشد تا بدین واسطه هم خانواده سریعا از نگرانی خارج گردد و هم پزشک محترم معالج در کوتاه ترین زمان و به طور اورژانسی قادر به تصمیم گیری بالینی در خصوص روند بارداری و احیانا اتخاذ دستورات لازم جهت سقط درمانی خواهد بود.

مهارت و تعهد پرسنل

ارتقاء مهارت به همراه حفظ تعهد پرسنل در راستای انجام آزمایشات با بالاترین استانداردهای تشخیصی و برآوردن الزامات مدیریت کیفیت.

تجهیزات به روز

توسعه زیرساخت و بهینه سازی تجهیزات.

استفاده از استانداردترین تکنیک ها

ارتقاء روز افزون سطح کیفی و کمی آزمایشات، در نتیجه انجام آزمایشات تخصصی ژنتیک با بهره گیری از تکنیک های استاندارد طلایی (Gold Standard).