به اطلاع شما سروران گرامی می رسانیم مرکز درمانی ابن سینا نوروز 1403 همانند سالهای گذشته در کنار شما می باشد.

به اطلاع شما سروران گرامی می رسانیم مرکز درمانی ابن سینا نوروز 1403 همانند سالهای گذشته در کنار شما می باشد.

2 بیمارستان ابن سینا

آپاندکتومی عملی برای برداشتن آپاندیس است که قسمت کوچک و لوله مانندی از روده است. اغلب زمانی که فردی آپاندیس عفونی و ملتهب (آپاندیسیت) دارد، نیاز به انجام فوری دارد. به عنوان آپاندکتومی نیز شناخته می شود.آپاندکتومی معمولاً به این دلیل انجام می شود که آپاندیس ملتهب است یا ترکیده است.

نحوه آماده شدن برای آپاندکتومی:

بیمارستان به شما خواهد گفت که چه مدت قبل از عمل باید ناشتا باشید (چیزی برای خوردن یا نوشیدن نداشته باشید). ممکن است به شما مایعات از طریق (داخل وریدی، مستقیماً داخل رگ) داده شود تا دچار کم آبی نشوید.

در طول آپاندکتومی چه اتفاقی می افتد؟

 • جراح ممکن است آپاندکتومی لاپاروسکوپی را از طریق چندین برش کوچک انجام دهد. گاهی اوقات نیاز به برش بزرگتر است – این به عنوان آپاندکتومی باز شناخته می شود.
 • برای این نوع جراحی نیاز به بیهوشی عمومی است.
 • در حین و بعد از جراحی شما به دقت تحت نظر خواهید بود.
 • به احتمال زیاد به شما آنتی بیوتیک و مسکن داده می شود.
بیمارستان ابن سینا appendicitis1

بعد از آپاندکتومی چه انتظاری داریم؟

وقتی از خواب بیدار می شوید، ممکن است گیج شوید. ممکن است شما هم درد داشته باشید.به شما گفته می شود که چه زمانی می توانید با خیال راحت بخورید و بنوشید. احتمالاً در ابتدا به صورت وریدی می روید، سپس به سمت نوشیدن مایعات، سپس غذاهای نرم و سپس رژیم غذایی معمول خود، زمانی که جراح شما فکر می کند که آماده هستید، پیشرفت خواهید کرد. عجله نکنید – مصرف آهسته آن به بهبود سریع و خوب روده کمک می کند.

 • برای درد ابتدا از مسکن تزریقی و برای پیشگیری از عفونت انتی بیوتیک تزریقی نیاز خواهید داشت به دارو نیاز خواهید داشت.
 • احتمالاً ۲ تا ۴ روز در بیمارستان خواهید ماند. اگر عمل به دلیل پارگی آپاندیس باشد یا عوارضی رخ دهد، برخی افراد باید مدت بیشتری بمانند
 • احتمالاً ۲ تا ۴ روز در بیمارستان خواهید ماند. اگر عمل به دلیل پارگی آپاندیس باشد یا عوارضی رخ دهد، برخی افراد باید مدت بیشتری بمانند

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟ هر جراحی مانند هر بیهوشی خطراتی دارد.خطرات احتمالی عبارتند از عفونت زخم، عفونت داخل شکم، خونریزی، آسیب به روده یا مثانه، و تغییر از روش لاپاراسکوپی به باز.

آپاندیسیت چیست؟

آپاندیسیت التهاب آپاندیس است. آپاندیس یک کیسه نازک است که به روده بزرگ در سمت راست شکم متصل است. معمولاً به اندازه یک انگشت است.اگر آپاندیسیت داشته باشید، آپاندیس ممکن است متورم و عفونی شود. این می تواند باعث ترکیدن آن شود. اگر این اتفاق بیفتد، عفونت به احتمال زیاد در سراسر شکم پخش می شود و باعث ایجاد مشکلات جدی مانند پریتونیت (عفونت داخل شکم) یا آبسه در اطراف آپاندیس می شود.

اگر شما یا کسی که تحت مراقبت شما هستید درد قابل توجهی دارید که با حرکت یا لمس شکم  بدتر می شود، مستقیماً به بخش اورژانس محلی خود بروید.

بیمارستان ابن سینا 1

علائم/علائم هشدار دهنده آپاندیسیت چیست؟

درد شایع ترین علامت آپاندیسیت است. اغلب از نزدیک ناف یا ناف شروع می شود و ممکن است برای مدتی بیاید و برود. سپس معمولاً از پایین به سمت راست در شکم (شکم) حرکت می کند و شدیدتر و ثابت تر می شود. معمولا راه رفتن یا سرفه دردناک است.سایر علائم و نشانه های شایع آپاندیسیت عبارتند از:

 • شکمی که برای لمس حساس است، به خصوص پایین در سمت راست
 • از دست دادن اشتها (احساس عدم تمایل به غذا خوردن)
 • تب (درجه حرارت بالا)
 • اسهال یا یبوست
 • حالت تهوع
 • حالت تهوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *