بخش ها (دپارتمان)  / .  اتاق عمل
otagh amal

اتاق عمل

بخش جراحی بیمارستان ابن سینا متشکل از ۶ اتاق جراحی فعال و مجهز به تجهیزات پیشرفته و بروز دنیاست که به عنوان یک بخش تخصصی ، انواع جراحی  ها را پوشش می دهد.

در این بخش انواع جراحی ها توسط جراحان متبحر و مجرب صورت می گیرد.

مهم ترین جراحی هایی که در ابن سینا انجام می شود:

  • انواع جراحی های گوش ، حلق و بینی
  • جراحی کلیه و مجاری ادراری
  • انواع جراحی های ارتوپدی (جراحی های تعویض مفاصل زانو و هیپ)
  • جراحی ، زنان و ترمیمی زنان 
  • جراحی لثه و دندان بزرگسالان
  • جراحی چاقی (اسلیو و بای پس معده)

تجهیزات مورد استفاده در بخش جراحی نیز از بهترین برندهای موجود دنیا بوده و برای بهبود عملیات جراحی، برخی تجهیزات خاص که کمتر بیمارستانی به آن مجهز می باشد، تهیه شده است.

استفاده از جدیدترین  و به روزترین ابزارها و تجهیزات روز دنیا در کنار تبحر و تجربه جراحان باعث کیفیت بالای جراحی، رضایت مندی و تسریع در بهبودی بیماران شده است.

از جمله تجهیزات این بخش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از لیرز جهت برداشتن پروستات بدون نیاز به برش و خون ریزی. (مناسب برای بیماران پیر و سالمند و ریسک بالای قلبی)

استفاده از لیزر جهت جراحی هموروئید ، شقاق  و فیستول بدون نیاز به برش و بخیه جراحی. (مناسب برای تمامی بیماران با کاهش عوارض و بهبودی سریع و بازگشت به کار)

استفاده از ابزارهای آندوسکوپی و دوربین جهت انجام عمل های غیر تهاجمی شکمی و لگنی ، آپاندیس، کیسه صفرا، جراحی چاقی (اسلیو و بای پس معده) جراحی های روده باریک و بزرگ، رحم و تخمدان ها.

استفاده از ابزارهای آندوسکوپی و دوربین جهت انجام عمل های غیر تهاجمی  مفاصل و استخوان، جراحی مفصل  شانه ، زانو و هیپ و مچ پا.

استفاده از دستگاه گاماپروب جهت اعمال برداشت توده و تومور به خصوص توده های پستان باعث شده دقت در این جراحی ها بسیار بالا رود و تمامی  ضایعه برداشته شود و ریسک عود بسیار کاهش یابد.

استفاده از لنزها و دوربین های مخصوص مجاری ادراری و کلیه باعث شده این جراحی ها بدون نیاز به برش و خون ریزی در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.

از جمله این جراحی ها می توان به جراحی شکستن و برداشت کلیه به روش غیر جراحی و شکستن و برداشتن سنگ های حالب و مثانه اشاره کرد.

استفاده از دوربین ها و تجهیزات در تشخیص و جراحی های زنان بدون نیاز به برش جراحی و خون ریزی همراه با بهبودی و ترخیص سریع بیماران از بیمارستان از جمله دیگر این تجهیزات می باشد.

جراحی لثه و دندان بزرگسالان با بیهوشی کامل در کنار یونیت های مجهز دندان پزشکی در این مرکز ، باعث شده علاوه بر آرامش و رضایت مندی بیماران موجب کاهش هزینه و ترمیم همه دندان ها در یک جلسه شود.

 استفاده از میکروسکوپ های فوق پیشرفته در عمل های مغز ، نخاع و گوش بسیار حیاتی بوده که موجبات دقت، سرعت و کاهش عود بیماری را به همراه دارد.

استفاده از دستگاه های عکس برداری حین عمل باعث افزایش دقت، سرعت در عمل های ارتوپدی شده است .

استفاده از دستگاه های پیشرفته در شکستن و خارج سازی سنگ های صفراوی به همراه بیهوشی باعث بهبودی سریع بیماران و موجبات رضایت مندی بیماران را برآورده کرده است.

این بخش در طبقه ۴ بیمارستان قرار دارد.

مشاهده تصاویری از اتاق عمل:

ساعات کاری