اخبار و رویدادها  / .  برگزاری رقابت آسکی پرستاران بخش اورژانس
رقابت آسکی پرستاران بخش اورژانس

به منظور اطمینان از دستیابی کارشناسان پرستاری بخش اورژانس به مهارت های پایه و تخصصی در زمینه ی مهارت های مدیریتی در اورژانس و پروسیجرهای تخصصی و جهت ایفای اثربخش نقش ها و وطایف حرفه ای آزمون آسکی در مورخه ی۱۴۰۲.۳.۲۴ برگزار گردید:

اعضا کمیته ی علمی :

جناب آقای دکتر انیسیان (مسئول فنی و مدیر عامل)،  جناب آقای دکتر کاظمیان(معاون درمان)، جناب آقای دکتر عبائی(جراح عمومی)، جناب آقای دکتر طایفه نوروز(جراح عمومی)، جناب آقای دکتر قانع(متخصص طب اورژانس)، جناب آقای دکتر گنجی(متخصص طب اورژانس) به همراه جناب آقای اصغر بوالحسنی(مدیر بیمارستان)، جناب آقای مجید احمدی هدایت(مدیر پرستاری) و خانم فائزه سپهری (سوپروایزر آموزشی).

اعضا کمیته ی اجرایی:

آقای حسن خرم –خانم مرضیه کریم پور –خانم آیدا میرزایی –خانم مرضیه احمدی – آقای امیر علی سلیمانیان.

شرکت کنندگان:

گروه اول: خانم ترابیان- آقای کرمی- خانم گلی زاده– خانم طلوعی آقای شبرنگ– آقای یاری.

گروه دوم: خانم ظفری- خانم محبی- خانم ثابت ایمانی- خانم موحدپور آقای شیخ – آقای ساتلخی.

این آزمون ابتدا به صورت پاسخ گروهی به سوالات در زمینه ی سناریوهای طراحی شده در خصوص اتفاقات احتمالی بخش اورژانس آغاز و با انجام رقابت عملی به پایان رسید .

حیطه های مهارتی شامل :

تعبیه ی لوله ی بینی معدی – سوند گذاری – جایگذاری لوله تراشه 

حیطه های علمی :

مراقبت از بیماران بد حال – تریاژ  – مراقبت از بیماران ترومایی –  CPR و مدیریت نیروی انسانی در اورژانس.

این آزمون با دو گروه به سرپرستی آقای بیگی سرپرستار راس ساعت ۱۴ آغاز و تا ساعت ۱۷ ادامه داشت .

از نظر کمیته ی داوران در زمینه  انجام پروسیجر ها، هر دو گروه در امتیاز کل نتیجه ی یکسان کسب کردند و در زمینه ی پاسخ به سوالات تخصصی گروه اول با سرگروهی خانم ترابیان با کمترین اختلاف نتیجه ی بهتری کسب نموده اند .

در پایان جلسه اساتید محترم نظرات و انتقادات خود را در خصوص عملکرد پرستاران اورژانس اعلام نمودند و از زحمات همکاران گرامی قدردانی شد .

همچنین جناب آقای دکتر انیسیان به عنوان مسئول فنی ومدیر عامل بیمارستان، تجربیات و راهنمایی هایشان را در اختیار پرسنل قرار داده و در خصوص فرآیند های اورژانس به طور خلاصه نکات آموزشی مفیدی مطرح نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *