مطالب پزشکی  / .  پستان  / .  پرسش و پاسخ در مورد سرطان پستان
بیمارستان ابن سینا 2.jpg1 2

زنان با اطلاعاتی در مورد سرطان پستان بمباران می شوند،که می تواند منجر به سردرگمی شود.دکتر استر دوبرووسکی،جراح پستان،به برخی از سوالات رایج در مورد سرطان پستان پاسخ می دهد.

سوال: آیا یافتن توده ای در پستان شما به معنی سرطان پستان است؟

پاسخ: اگر توده ای مشاهده کردید یا تغییر دیگری را در پستان خود مشاهده کردید ، به پزشک خود مراجعه کنید. اکثر توده ها در زنان زیر ۳۰ سال خوش خیم هستند ، یا سرطانی نیستند ، اما باید بررسی شوند. از مراجعه به پزشک خود اجتناب نکنید و از آنچه وی می یابد نترسید. اگر شما بیش از ۴۰ سال سن دارید و متوجه یک توده جدید می شوید ، کمی نگران کننده است. در این صورت ، شما باید برای قرار ملاقات بعدی با پزشک خود تماس بگیرید تا تعیین کند که آیا شما به ماموگرافی تشخیصی و سونوگرافی نیاز دارید.

بیمارستان ابن سینا 4

با آگاهی از ظاهر و احساس پستان های خود و همچنین انجام ماموگرافی منظم و سایر آزمایش های غربالگری که توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی توصیه می شود ، مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرید.

سوال: آیا مردان به سرطان پستان مبتلا می شوند؟

پاسخ: بله. مردان، دقیقاً مانند زنان ، باید بدن خود را بشناسند و هرگونه تغییر در پستان ، مانند ایجاد توده یا تورم ، ترشحات نوک سینه ، فرورفتگی یا ضخیم شدن پوست ، قرمزی یا پوسته پوسته شدن نوک سینه یا پوست پستان را به پزشکان خود ذکر کنند.

بیمارستان ابن سینا.jpg12

 سوال: آیا بارداری خطر عود سرطان پستان را افزایش می دهد؟

پاسخ: این نگرانی وجود داشت که اگر در گذشته از سرطان پستان تحت درمان قرار می گرفتید ، ممکن است سطح بالای هورمون در دوران بارداری احتمال بازگشت سرطان را افزایش دهد. اما بارداری این خطر را افزایش نمی دهد – تا زمانی که سرطان از پستان فراتر نرود و درمان شما موفقیت آمیز باشد.پزشکان معمولاً به زنان توصیه می کنند قبل از باردار شدن حداقل دو سال پس از درمان سرطان پستان صبر کنند ، زیرا بیشترین عود در آن زمان اتفاق می افتد.

بیمارستان ابن سینا.jpg1

 سوال: اگر سابقه خانوادگی سرطان پستان دارید ، به این معنی است که شما نیز قرار است تشخیص داده شود؟

 پاسخ: زنانی که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارند ، در معرض خطر بیشتری هستند ، اما این به این معنی نیست که به این بیماری مبتلا می شوند. اگر هر یک از زنان در خانواده شما به سرطان پستان مبتلا شده اند ، مهم است که توسط پزشک خود ارزیابی خطر کنید تا وی بتواند یک طرح غربالگری مناسب را تدوین کند. همچنین ، ممکن است پزشک آزمایش ژنتیکی را که شامل یک بزاق ساده یا آزمایش خون است ، توصیه کند. و حتی اگر خطر بیشتری داشته باشید ، پزشک ممکن است داروهای پیشگیرانه یا جراحی را برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری توصیه کند.

بیمارستان ابن سینا 3.jpg1 3.jpg22 3

سوال: آیا استفاده از ضد تعریق و دئودورانت باعث سرطان پستان می شود؟

پاسخ: طبق انجمن سرطان آمریکا ، هیچ مدرکی وجود ندارد که استفاده از ضد تعریق یا دئودورانت باعث سرطان پستان شود. برخی از مردم ادعا می کنند که این محصولات حاوی مواد مضر هستند که می توانند از طریق منافذ کوچک پوست ناشی از تراشیدن جذب شوند ، اما هیچ مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد

بیمارستان ابن سینا.jpg1 .jpg22

خدمات ابن سینا در کلینیک پستان:

کلینیک پستان بیمارستان ابن سینا می تواند با برنامه ریزی مناسب در صورت نیاز زمان بافت برداری از عضو را تنظیم کند تا در سریع ترین زمان امکان دسترسی به نتایج فراهم شود که به معنای کاهش زمان انتظار و عدم نیاز به ویزیت های مداوم است. پزشکان بیمارستان ابن سینا قادر به تشخیص وضعیت های غیر عادی پستان و ارائه بسیاری از خدمات از جمله وارد زیر هستند:

بیمارستان ابن سینا 1.jpg1 1.jpg22 1

متخصصین پستان بیمارستان ابن سینا با دیگر متخصصین حوزه های جراحی، تصویر برداری، آنکولوژی، پاتولوژی، جراحی پلاستیک، ژنتیک، پرستاری و روانشناسی به منظور تشخیص و درمان بیماری های مربوط به پستان همواره در همکاری و تعامل هستند.. جهت اخذ نوبت با شماره ۴۷۹۰۰ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایید و یا از سیستم نوبت دهی اینترنتی موجود در سایت استفاده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *