مطالب پزشکی  / .  تفاوت علائم کرونا و حساسیت فصلی
علائم کرونا

علت ، علائم مشترک و تفاوت ویروس کرونا با حساسیت فصلی

یکی از مسائل مهم و نگران کننده همزمان شدن آلرژی های فصلی و شیوع بیماری کرونا می باشد، که متاسفانه برخی علائم این نوع عارضه و نیز برخی علائم بیماری حساسیت فصلی مشابه علائم بیماری کرونا بوده اما در این میان برخی نشانه ها و علائم وجود دارد که با تشخیص آن ها می توان تا حد زیادی تشخیص داد که فرد مبتلا به کرونا شده یا علائم او به خاطر حساسیت فصلی یا عود کردن بیماری آسم است.

علت ایجاد و علائم رینیت آلرژیک ؟!

رینیت آلرژیک به دو نوع فصلی (Seasonal) و سالپا (perennial) طبقه‌بندی شده اند:

با شروع فصل بهار آلرژی فصلی یا همان آلرژی بینی( رینیت آلرژیک) شیوع می یابد.این نوع حساسیت در آب و هوای معتدل و گرده گیاهان ایجاد می شود.

corona 2

آسم و آلرژی؛ گرده درختان در فصل بهار، گرده چمن‌ها در ابتدای تابستان، گرده علف‌های هرز در انتهای تابستان و اوایل پاییز به عنوان حساسیت‌زاهای خارج از محیط منزل، عامل ایجاد علایم آلرژی در این بیماران هستند.

دراین نوع آلرژی  اغلب در اثر مواد حساسیت‌زای داخل محیط منزل نظیر مایت (هیره)، پشم و پر حیوانات خانگی مثل سگ، گربه و سوسک ایجاد می‌شود.

corona 3

بیماری کووید ۱۹ :

بیماری کرونا ناشی از ویروس کووید ۱۹  نوعی بیماری ویروسی است که عامل اصلی آن عضوی از خانواده کرونا ویروس ها می باشد. در این خانواده عوامل بیماری های حاد تنفسی دیگری نیز وجود دارد. مشخصه اصلی این ویروس تمایل آن به آلوده نمودن و تکثیر در سیستم تنفسی است.

corona 4

علائم مشترک و تفاوت های اصلی آلرژی فصلی با بیماری کرونا :

در خصوص علائم مشترک این دو بیماری از “سرفه” به عنوان یکی از این علائم مشترک یاد کرد. در هر دو بیماری علامت سرفه وجود دارد و از روی این علامت نمی توان تشخیص داد که فرد به کرونا مبتلا شده یا یک حساسیت فصلی است.

مشاهده ویدیوهای مرتبط:

تفاوت های این دو بیماری :

علائم کرونا

نکته قابل توجه :

تمامی علائم نام برده برای آلرژی تنفسی و بیماری کرونا به صورت ثابت و مطلق نمی باشد. این علائم به صورت نسبی بوده و ممکن است متغیر باشد، در مجموع افراد اگر هر نوع علامت مشابه کرونا داشتند باید به پزشک معالج خود نیز مراجعه کنند.

خواندن مطالب مرتبط:

علائم کرونا

تفاوت سرماخوردگی و آنفولانزا

علائم ممکن است همپوشانی داشته باشند، بنابراین دشوار است که مطمئن شوید.با این حال ویروس ها باعث سرماخوردگی و آنفولانزا می شوند با این حال هر دو عفونت تنفسی هستند و ساده ترین راه برای تشخیص تفاوت، مشاهده علائم است.

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *